пʼятниця, 17 жовтня 2014 р.

Відкритий урок з математики у 3 класі

Відкритий урок

з математики у 3 класі














Відкритий урок

з математики у 3 класі
Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиць множення й ділення. Задачі з буквеними даними.
Мета: продовжити ознайомлення з задачами з буквеними даними, вправляти у записі таких задач, закріплювати знання таблиць множення і ділення чисел від 2 до 7, домогтися засвоєння таблиці напам’ять, вдосконалювати уміння розв’язувати рівняння, повторити геометричні фігури, розвивати логічне мислення, пам’ять,  увагу, навички усного рахунку, сприяти вихованню наполегливості, самостійності, взаємодопомоги,  виховувати інтерес до предмету, пізнання навколишнього світу.
Обладнання: таблиці для усних обчислень, таблиці множення, геометричні фігури, предметні малюнки (корова, горобець, павук, муха, миша), презентація.
Форми навчання: робота в групах, парах, фронтальна робота, диференційована робота, індивідуальна по карточках, самостійна робота, творча.
Використані технології: розвивальне навчання (засноване на теорії Л.Виготського), ігрові технології, методи наочного навчання, інтерактивні технології.
Тип уроку: комбінований урок.
Структура уроку
І Організація класу до уроку.
ІІ Актуализація опорних знань.
ІІІ Повідомлення теми, мети уроку.Мотивація навчальної діяльності.
ІV Розвиток  математичних  умінь.
1.Розв’язування задач.
V Підсумок   уроку.
1.Виставлення та мотивація оцінок.
2. Домашнє завдання.
Хід уроку
 Девіз уроку. Ні кроку без думки!
 Наші помічники - увага, пам'ять, мислення.
І. Організація класу до уроку
1.Привітання
Починать урок  пора . Всім бажаю я добра.
Знову дзвоник продзвенить, хоче нас всього навчить.
2.Формування позитивного мікроклімату у класі.
Очі дивляться…  Та все бачать,
Вуха слухають…  Та все чують,
Розум…  Працює!
Яким буде урок?  Найцікавішим!
Які у мене діти?  Найкращі!
3.Вправа «Очікування»
- Що ви очікуєте від уроку?( що буде цікаво, дізнаємося щось нове…)
ІІ Актуалізація опорних знань.
1.Бесіда
-Яка зараз пора року?
-Який місяць?
-Подивіться у вікно, які зміни там  відбуваються?
2.Уявна подорож в осінній ліс.(слайд2)
Діти , зараз ми з вами уявно помандруємо до осінього лісу.  Зустрінемо мешканців лісу, які теж завітають до нас на урок.
Ось у нас в класі є частинка лісу --  дерево.  Ми теж прикрасимо його різнокольоровими листочками, але спочатку нам потрібно виконати завдання.
3.Математична розминка.(повторення табличок множення і ділення)
4.Геометрична розминка.
-Яка зараз погода?
-Чи відбулися зміни з сонечком?
-З яких геометричних фігур складається наше сонечко?
5.Гра-змагання «Хто швидше»
(65-58)*4=28                    (84-42):7= 6                     58-7*8=2
       28+28=56                          6 *6=36                         2*6=12
      56 :7=8                             36 +24=60                      12+10=22
ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
1.Бесіда
Сьогодні на уроці  ми будемо закріплювати знання вивчених таблиць множення і ділення при розв’язані виразів. Продовжимо  роботу над задачами з буквеними даними. Розв’язуватимемо  рівняння. А працювати будемо під девізом: « Міркуємо – швидко! Відповідаємо –правильно! Лічимо –точно! Пишемо –гарно!»(слайд3)
2.Хвилинка каліграфії. (слайд4)
-Яке сьогодні число?(17)
Тому на каліграфічній хвилині ми запишемо число (17).
Складіть два приклади з цим числом.
3.Рівняння.(слайд5)
х:8=24         7*х=63         40+х=67
х=2:8            х=63:7           х=67-40
х=3               х=9                 х=27
3*8=24       7*9=63        40+27=67
4.Фізкультхвилинка. (слайд6)
ІV Розвиток  математичних  умінь.
1.Робота над задачею з буквеними даними.(слайд7)
-         Про кого задача? (вчитель прочитав; малюнок)
-         Чи можемо зразу відповісти на питання задачі?
-         Що не знаємо?
-         Запис умови на дошці
Права фігурна дужка:    




 ???777 ??
Ік. – а л
ІІк. -?, на 3 л більше      ?
1)    а  + 3 – ІІ корова
2)    а + (а +3)разом
Відповідь:  а+(а+3) літрів молока разом.
2.Робота за підручником (вправа 227, 228)(слайд8)
1)    а*8 – залізного бруска;
2)    (а*8)-а – маса більша.
Відповідь: на (а*8)-а більше.
1)    3+1=4(шт.) разом
2)    12:4=3(р.)
Відповідь: у 3рази більше.
3.Робота в групах (слайд8)
Гра «Розвідник»
5*9+15=60        м
20+7*9=83        о
80-7*7=31         л
(18-12)*7=42     о
7*8+7=63          д
40-5*4=20         ц
7*5-30=5           і

V Підсумок   уроку. (слайд9,)
-Отже, що ми робили на уроці?
-Що найбільше запам’яталося вам?
1.Виставлення та мотивація оцінок.
2. Домашнє завдання.(слайд10)
С.34 №231, №232.
-На цьому урок закінчено. До побачення.

Немає коментарів:

Дописати коментар