пʼятниця, 17 березня 2017 р.

« Ниточка в країні малювання ». Конспект заняття з малювання нитками

Мета:
навчальна: навчити використовувати техніку « Малювання нитками»;
освітня: розширювати знання учнів про різні техніки виконання малюнків;
вчити працювати з ниткою;
розвиваюча: розвивати індивідуальні особливості кожного учня; спостережливість та асоціативно – образне мислення, уяву, творчі здібності;
виховна: виховувати охайність, акуратність, наполегливість, любов до природи.











 

 

 

 

Обладнання і матеріали:
  для вчителя :
    а) компютерна презентація, кросворд;
     для роботи: листок, нитка, фарби, пензлик;
б) літературний ряд: загадки
в) музичний ряд: медодії
- для учнів: альбом, пензлик,фарби, нитки,стакан з водою, палітра.
Очікуваний результат: зображення малюнку, який виконано у техніці «Малюнок нитками»
Хід уроку
І    Організація класу
1. Любі діти, до нас в клас
Завітали гості щирі,
Привітайте ж в добрий час
Гостей усмішкою й миром.
2. Добрий день, шановні гості!
Раді вас вітати!
Всім бажаємо здоровя
Й щастя повну хату!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
    1.Вступна бесіда вчителя.
Яка зараз пора року? (зима)
   - А скоро наступить яка пора року? (весна)
-         А яке свято ми відсвяткували 15 лютого ? ( стрітення)
- Що це за свято і чому воно так називається ?(відповіді дітей)
2.Увага на екран .
-         Перегляд фрагменту мультфільму.
     3 Бесіда
      Що ви побачили ?
      Ми побачили, що наступила вже весна, але зима її вигнала
В житті завжди отак буває
Після зими весна вже наступає,
Прокидається все від зимового сну.
...Бурульки нагадують нам про Весну.
Здається, Зимонька не хоче відступати,
Подобається їй хазяйнувати.
Отже ви побачили, що зима не хоче поступитися весні. , Вона дозволить наступити весні, якщо ми виконаємо її  завдання.
1.Працювати на уроці...
2. Розгадати кросворд» Жанр образотворчого мистецтва».
3. Визначити вид образотворчого мистецтва»
     4 Відгадати загадки.
5 Намалювати фантастичні квіти
- Отож до роботи.
.Завдання 1
Діти отримують конверти із завданням. ( Скласти квітку і на зворотній стороні прочитати слово ).(творчо, естетично, швидко, охайно, старанно).
     Завдання 2.
Розгадування кросворду « Жанр образотворчого мистецтва»
По горизонталі:
1.     Жанр образотворчого мистецтва, що зображує краєвиди.
2.     Портрет художника, намальований ним самим.
По вертикалі:
1.Зображення людини або групи людей.
2.Зображення речей домашнього вжитку, їжі, квітів тощо.
Відповіді.   По горизонталі: 1. Пейзаж. 2. Автопортрет.
                    По вертикалі:     1. Портрет. 2. Натюрморт.
Завдання 3
Визначити вид образотворчого мистецтва.
(Діти отримують аркуші паперу на яких потрібно зєднати  стрілочками вид образотворчого мистецтва з відповідним написом)
Завдання 4
 Відгадування загадок
Вона тоненька та міцна,
Латає нам кожух і свитку,
І зветься штука чарівна,
Ви здогадались, діти....( нитка)

Намалювати можна нею
Будинки, хмари і поля,
Зелену затишну оселю
Високі гори і поля.
Зачарувати можна нею-
Така вона чудова й гарна!
Ти знаєш як звуть цю фею?
ЇЇ зовуть, звичайно......(фарба)
-         Я думаю, що ви здогадались, чому зима загадала саме ці загадки? ( про нитки і фарби)
-         Напевне вона хоче, щоб фантастичні квіти були намальовані за допомогою цих матеріалів.
-         А скажіть будь ласка, яке свято наближається? ( Свято 8 березня)
-          А що це за свято? ( Це свято весни, матері, бабусі, сестрички, коханої дівчини і взагалі усіх жінок на світі).
-         Отже, малюючи  квіти, ви можете зробити подарунок для своїх рідних, знайомих)
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
-         Завдання 5
-         Ми з вами вже вивчили такі техніки, як:
-         Аплікація;
-         Витинанки;
-         Колаж;
-         Гуаш;
-         Плямографія.
-           Ми сьогодні на уроці вивчемо техніку «Малювання нитками» ,навчимось малювати фантастичні квіти за уявою за допомогою ниток і фарб.
-         А скажіть, які кольори ви будете використовувати, теплі чи холодні ?
-         (відповіді дітей)
-         Завдання «Який це колір?»
 (Діти під кольором пишуть ,який це колір- теплий чи холодний)
Подивіться, які чудові квіти виходять. (Перегляд дитячих робіт на екрані .)
ІY. Пояснення нового матеріалу
-Зараз ми будемо малювати за уявою, але: « Як це так малювати?»,
 - спитаєте ви.
-Правда цікаво? Так от, щоб вам було зрозуміло, ви повинні уважно слухати і слідкувати за послідовністю роботи.
- Ви поки що нічого не робите, поки я вам не поясню ( діти уважно слухають). Вчитель розказує і також показує послідовність роботи.
1) Візьміть у руки листок. Зігніть його вдвоє.
2)Нитку намочити у воду, потім у бажану фарбу.
3) Нитку розташовуємо на одному боці листа всередині, по своєму бажанню.
4) Закриваємо верхній листок і зверху кладемо книжку чи зошит.
5) Виймаємо нитку.
- Нитку можна занурювати у декілька фарб.
-Погляньте на малюнки. Вони виконані у техніці « Малювання нитками».
( демонстрація на компютері).
- Далі ви повинні домалювати щось, щоб утворилось зображення, на щось схоже. Лише не малювати, а домалювати деякі деталі.
Y. Фізкультхвилинка.
YІ. Практична робота учнів.
-         А зараз починаємо виконувати роботу. Під час роботи згадайте все, про що ми звами говорили на уроці.
YІІ.Аналіз робіт учнів.
-         Молодці, діти!
-         А тепер погляньте на ці роботи, вони дуже цікаві і у кожного різні.
-         Як ви думаєте, чи сподобаються ці квіти зимі.
-         Ну що ж, бажання зими виконано, і наша Весняночка тепер може йти до нас у гості. Принести нам сонячне тепло, чудовий спів пташок, чудові запахи весняних квітів, красу природи
-         А допомогли їй у цьому ви, учні, й ваша старанність, кмітливість, уважність та спостережливість.
YІІІ. Підсумок уроку
-         Які  персонажі завітали сьогодні до нас на урок?
-         А хто з них приготував для вас завдання?

ІХ. Приведення в порядок робочого місця.

Немає коментарів:

Дописати коментар