Технологічна
карта уроку
Навчальний
предмет: математика
Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиць множення і
ділення. Розв’язування
виразів.
Мета: поглибити
знання вихованців з математики, закріпити табличне множення і ділення;
розвивати мислення, увагу, пам’ять; виховувати зацікавленість, допитливість,
інтерес до математики.
Обладнання: ілюстрації до казки «Ріпка», пазли,
мультимедійна презентація
Тип уроку: урок – казка
№
пп
|
Етапи уроку
(заняття)
|
Хронометраж
|
Методичні прийоми,
форми роботи
|
Змістова лінія
уроку (заняття): запитання, задачі, вправи
|
Очікувані
результати
|
І
|
Організаційний момент
|
1хв
|
|
Сьогодні у нас незвичайний урок.
У казку сьогодні ми зробимо крок.
Із казкою ми зустрічались не
раз.
І знову вона завітала до
нас.
|
Учні
налаштовуються на роботу в класі.
|
ІІ
|
Повідомлення теми і мети уроку
|
1хв
|
1.Розповідь
|
Тема нашого уроку «Вправи і задачі на засвоєння
таблиць множення і ділення. Розв’язування виразів.» Мета – поглибити знання з
математики, закріпити табличне множення і ділення.
|
|
ІІІ
|
Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної
діяльності учнів.
|
1хв
|
1. Загадка
|
-Діти, а урок у нас сьогодні
незвичайний, а казковий,
послухайте загадку і скажіть з якої це казки.
Всіх важніше вона в загадці,
Хоч і в погребі жила:
Ріпку витягти із грядки
Бабі з дідом помогла.(мишка із казки «Ріпка»)
|
Розгадування загадки.
|
1хв
|
|
1.Назвіть головних героїв казки.
2.Так от, дітки, ці герої завітали до нас
сьогодні на урок. Всі, крім мишки. А мишку ми повинні покликати самі. Але
вона дужу принципова, і прийде тільки тоді, коли ви впораєтесь з усіма завданнями,
які вам запропонують інші герої казки. А також за кожне виконане завдання ви
отримаєте від героїв пазл, в кінці уроку з пазлів отримається зображення.
|
Учні називають головних героїв даної казки.
|
||
ІV
|
Закріплення вивченого матеріалу
|
2хв
|
1.
Вправа «Мозковий штурм»
|
Отже, хто ж
посадив ріпку? (дід). Так,
дід є першим героєм казки, тому він
перший пропонує вам своє завдання.
1.Як називається число, яке отримуємо у
результаті ділення?(частка)
2.Як знайти невідоме зменшуване?(треба до різниці
додати від’ємнтк)
3.Як називають числа при множенні?(перший
множник, другий множник, добуток)
4.Що таке прямокутник?(це чотирикутник, у якого всі кути прямі)
5.Двоє грали у шахи 2 години. Скільки
часу грав кожен шахіст? (2
години)
6.Назвіть найменше двоцифрове число. (10)
7.Скільки ніжок у трьох кішок? (12)
Молодці, діти, справились із
завданням. Дідусь задоволений вами і тому гукає бабусю. А бабуся
дуже любить своїх внучат. Тому вона вам пропонує пограти в гру.
|
Повторення і закріплення набутих знань учнів.
|
2хв
|
2.
Математичний
диктант
|
1.Мама працювала нагороді 8 - частину доби, скільки годин працювала
мама? (3 год)
2.Місткість діжки
3.Ділене 36, дільник 6, запишіть частку. (6)
4.Дресирувальник роздав порівну 45 рибок
5 дельфінам. Скільки рибок отримав кожен
дельфін?
(9риб.)
5.У ящики розклали
- Так добре, діти. Але щось
бабуся не хоче кликати наступного героя казки – свою внучку. Вона ще приготувала
вам казкову задачу.
|
Закріплення набутих знань учнів.
|
||
3хв
|
3.
Казкова задача.
|
Лисичка потай
від хазяїв з’їла курочку, а потім
гусочку. Маса обох –12 кг. Маса гуски –
-
Молодці, дітки. Тепер бабуся кличе свою
внучку. А внучка, звичайно як і всі діти, любить грати в різні цікаві
ігри. Тому вам приготувала декілька ігор.
|
Учні пропонують варіанти розв’язку задачі.
|
||
2хв
|
4.
Гра
«Не скажу»
|
Вихованці рахують від 20 до 50 по одному,
але замість чисел, що діляться на 5, вони говорять «не скажу». (20, 25, 30, 35, 40, 45, 50)
|
Використання практичного досвіду учнів.
|
||
5хв
|
5.
Гра “Естафета»
|
Клас ділиться на дві
команди. На дошці записано по два
приклади на учня. Приклади містять табличне множення і ділення,
додавання та віднімання в межах 100. За сигналом перші учні виходять до
дошки, записують відповідь і передають крейду іншому. Якщо учень бачить
помилку гравця своєї команди він може виправити неправильну відповідь, коли
прийде його черга. Після розв’язування всіх прикладів перевіряється
правильність виконання завдань і визначаються переможці.
6х7= 42
87-45=42
4х9=36
21:3 = 7
85+7=92
45:5=9
67+19= 86
56:8=7
21+42=63
64:8=8
8х4=32
5х8=40
Молодці. Гарно справились із
завданням. Тепер до вас завітає Жучка. А Жучка дуже любить бігати, cтрибати,
танцювати. Тому вона вам підготувала фізкультхвилинку.
|
Виховання самостійності. Повторення табличного
множення і ділення. Розвиток уваги, пам’яті, мислення.
|
||
2хв
|
6.Фізкультхвилинка
музична
|
||||
2хв
|
7.
Гра «Знайди зайве»
|
У рядок – записані числа – добутки.
14, 21, 35,
42,45,
49, 63.
Потрібно
визначити, яка це таблиця, яке число зайве, яких
добутків бракує. (28, 56)
|
Закріплення набутих знань учнів.
|
||
3хв
|
8.
Робота в парах.
Гра «Магічна сімка» (із розсипаних
слів потрібно скласти прислів’я)
|
Сім раз
відмір, а раз відріж.
Сім п’ятниць
на тиждень.
Семеро
одного не ждуть.
Добре, діти, постарались.
Порадували Жучку, і тепер зустрічайте Мурку.
Мурка вам підготувала
цікаві задачі.
|
Розвиток логічного мислення.
|
||
5хв
|
9.
Цікаві задачі.
|
1.На деві сім гнізд було,
По вісім птахів в них жило.
Не полохайте ви їх,
А порахуйте. Скільки
всіх? (8х7=56)
2.8стрічок у Марічки.
Вдвоє менше у
сестрички.
Скільки стрічок
У двох
сестричок?(8:2+8=12)
3.9олівців
у Валі.
Більше вчетверо у Галі.
Порахуйте зразу.
Скільки буде разом? (9х4+9=45)
4.Сім стручків
гороху
взяли,
По сім зернин ми з них дістали.
Усі міркуйте, як один,
Скільки буде горошин? (7х7=49)
Молодці. І ось, нарешті, ми
дійшли до головного героя казки – Мишки. Це вона допомогла витягти ріпку.
Ось завдання
Мишки.
|
Учні пропонують варіанти розв’язку задач.
|
||
6хв
|
10.Самостійна робота. Розв’яжіть вирази.
|
46х1-36:9
54:9+17
63:9+24х0
4х9-24
81х9+31 56:8+35
|
Виховання
самостійності. Повторення табличного множення і ділення. Розвиток
математичних здібностей учнів.
|
||
1хв
|
11. Гра «Який предмет зайвий?»
|
(Зображено
3 трикутники,
1 квадрат, 3 круга ( 3 однакові, 1 –
ішна).
|
Закріплення
знань учнів з геометричного матеріалу.
|
||
V
|
Підсумок уроку
|
1хв
|
1.Вірш
-
Зробимо останній крок –
Підсумуємо
урок.
Гості
в нас були чудові –
І
завдань у них доволі.
Та
додому вже пора.
Вам,
спасибі, дітвора!
Не
лінуйтесь, гарно вчіться –
Вам
наказує ця Мишка.
Чи
сподобався вам урок?
Який
елемент уроку найбільше сподобався?
|
-Діти, а якщо добре подумати, то як же вдалося нашим героям
витягти ріпку? Чи змогли б вони витягти її поодинці? (Ні)
-Тільки разом, дружно можна подолати будь – які труднощі. І ви
сьогодні гарно, дружно працювали. Тому і прийшли до вас усі герої казки.
|
Учні аналізують свої очікування та свою роль на
уроці. Виставлення оцінок.
|
5.Домашнє завдання
|
Розв’язати вирази
№ 986,
розв’язати задачу
№ 987,
ІV рівень № 985.
|
Учні знайомляться з домашнім завданням.
З’ясовується готовність до його виконання.
|
Джерела:
- Інтернет-ресурси;
- Підручник «Математика 2 клас» М.В.
Богданович, Г.П. Лишенко;
- «Розробки уроків математики в 2 класі»
(ІІ семестр) М.О. Володарська;
Додаток 1
Головні герої казки «Ріпка»
Математичний
диктант
1. Мама працювала нагороді 8 - частину доби, скільки годин працювала мама? (3 год)
2.Місткість діжки72 л ,
а відро у 8 разів менше, яка місткість відра? (9л)
3.Ділене 36, дільник 6, запишіть частку. (6)
2.Місткість діжки
3.Ділене 36, дільник 6, запишіть частку. (6)
4.Дресирувальник роздав порівну 45 рибок 5 дельфінам. Скільки рибок отримав
кожен дельфін?
(9риб.)
5.У ящики розклали 64 кг лимонів, по 8 кг у кожен. Скільки ящиків використали? (8 ящ.)
36 : 6 = 6
36 : 6 = 6
72
: 8 = 9 л
24
: 8 = 3 год
64
: 8 = 8 кг
45
: 5 = 9 риб
Гра «Естафета»
Додаток 2
Гра «МАГІЧНА СІМКА»
Цікаві задачі
1.На
дереві сім гнізд було,
По вісім птахів в них жило.
Не полохайте ви їх,
А порахуйте. Скільки всіх? (8х7=56)
2.8 стрічок у Марічки,
Вдвоє менше у
сестрички.
Скільки стрічок
У двох сестричок? (8:2+8=12)
3.9 олівців у Валі.
Більше вчетверо у Галі.
Порахуйте зразу.
Скільки буде разом? (9х4+9=45)
4.Сім стручків гороху взяли,
По сім зернин ми з них дістали.
Усі міркуйте, як один,
Скільки буде горошин? (7х7=49)
Немає коментарів:
Дописати коментар